ABD'de yüzlerce siyahi silahlarla sokaklara indi!

Twitter'da paylaşılan bir videoda, çoğunluğu siyahilerden oluşan; tamamı siyah, paramiliter kıyafetler giyen ve ağır silahlar taşıyan protestocular, ABD'nin Georgia eyaletindeki Konfederasyon anıt parkına gelerek 'Bağımsızlık Günü' etkinlikleri kapsamında sessizce yürüyüş yaparken görüntülendi

Büyük çoğunluğu Siyahlardan oluşan, 'ağır silahlı' protestocular, ABD'nin Georgia eyaletindeki Konfederasyon anıt parkına geldi. Silahlı grup, parktaki kayalıklara oyulu olan ve ırkçı kabul ettikleri bir taş kabartmanın kaldırılmasını istiyor.

Twitter'da paylaşılan bir videoda, çoğunluğu siyahilerden oluşan; tamamı siyah, paramiliter kıyafetler giyen ve ağır silahlar taşıyan protestocular, 'Bağımsızlık Günü' etkinlikleri kapsamında sessizce yürüyüş yaparken görüntülendi.

Reuters'ın haberine göre protestocular, ağır silahlar da dahil olmak üzere çeşitli tipte ateşli silahlar taşıyor ve bazılarının ise omuzlarına astıkları mühimmat kemerleri dikkat çekti.

Her ne kadar yürüyüşçülerin büyük bir kısmı siyahilerden oluşsa da, çeşitli etnik gruplardan erkek ve kadınların protestoya iştirak ettiği görüldü.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER