ABD'den flaş Türkiye açıklaması: Savunma Bakanı Yunanistan'a bakın hangi sözü vermiş!

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Yunanistan Savunma Bakanı Panagiotopulos ile görüştü. Görüşme sonrası Pentagon Sözcüsü Türkiye ile ilgili açıklama yaptı

ABD'den flaş Türkiye açıklaması: Savunma Bakanı Yunanistan'a bakın hangi sözü vermiş!

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, dün Yunan mevkidaşı Nikos Panagiotopulos ile bir araya geldi. Görüşmede Austin’in Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulunduğu da ortaya çıktı.

Pentagon sözcüsü Todd Breasseale medya mensuplarına yaptığı açıklamada görüşmenin detaylarını ve Austin’in Yunan mevkidaşına verdiği sözleri açıkladı. Breasseale, iki ismin Türkiye ile Ege Denizi’nde yaşanan gerilimi masaya yatırdığını söyledi.

Sözcü açıklamada, “İki bakan, Türkiye ile Ege Denizi’nde yaşanan gerilimi yapıcı diyalog aracılığıyla düşürme ihtiyacı üzerine görüştü. Austin, önümüzdeki günlerde Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonda görüşeceğini de vurguladı” dedi.

Austin ayrıca her iki ülkeye de çağrıda bulundu. Breasseale, “Austin, her iki tarafın da uzun süredir devam eden sorunlara pragmatik çözümler bulmaya çalışması konusunda hatırlatma yaptı” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER