ABD'den şaşırtan Türkiye açıklaması: Yok artık!

ABD'den Türkiye-Yunanistan gerginliği ile ilgili açıklama geldi

ABD'den şaşırtan Türkiye açıklaması: Yok artık!

Türkiye ile Yunanistan arasında Ege'de yaşanan hava sahası ihlali gerginliği sürerken, ABD'den şaşırtan bir açıklama geldi.

ABD, bir kez daha Türkiye aleyhinde, Yunanistan lehinde açıklama yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri Siyasi İşlerden Sorumlu Dışişleri Müsteşarı Victoria Nuland Türkiye’nin Yunan adaları üzerindeki ihlallerinin ve uçuşlarının “kışkırtıcı” olduğunu vurgularken, ABD’nin bu durumu desteklemediğini söyledi.

Daha önce Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Türkiye'ye savaş uçakları ile Yunan hava sahasını ihlal etmeyi durdurması çağrısında bulunarak, bu tarz adımların Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası kritik bir dönemde NATO'nun birlik ruhuna zarar verdiğini söylemişti.

Nuland da konuyla ilgili yaptığı açıklamada Miçotakis’e destek oldu.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nda yetkili bir isim olan Nuland, Türkiye’nin ABD’den F-16 alımına da değindi. Türkiye’nin F-16 satın almakla ilgilendiğini vurgulayan Nuland, ‘Türkiye ile görüşmeler sürüyor. Ancak henüz bir sonuca varmadık.” dedi.

Öte yandan, Yunanistan merkezli Kathimetini gazetesi, Türkiye’nin 26-28 Nisan tarihleri arasında hava sahasının 30 kez ihlal edildiğini NATO’ya bildirdiğini açıkladı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 3 hafta Önce

Yunanistan'ı kışkırtanın ABD olduğunu bilmeyen mi var?

Raşit Öz
Raşit Öz - 3 hafta Önce

abad nın o boldegew userı ve radaralrı var.İhlallerı faha net gorebılıyorlar. 2 ulkede nato uyesı oldugu ıcın boyle acıklama yapmış olmalı. HAK VERIYRUZ ABD ye

İ. Keskin
İ. Keskin - 2 hafta Önce

La yunan zağarları, la abd şer ağızlıları sizin ef onaltılarınızı katlar kağıttan uçak altmışikiden davşan yapıp kargoyla evlerinize postalayacağız İnşAllah. Hele bir jendi uçak motorumuz bi çıksın o zaman ambargo neymiş göreceksiniz!

SIRADAKİ HABER