ABD'ye bir F-35 şoku daha! Bu kez İngiltere siparişleri iptal etti

Savunma bütçesinde kısıtlamaya giden İngiltere, planlanan 138 adet F-35 siparişini, 90 adet azaltarak 48 adet F-35B savaş uçağı satın alacak

ABD'ye bir F-35 şoku daha! Bu kez İngiltere siparişleri iptal etti

F-35 savaş uçağındaki teknik arızalar dünyada gündemini meşgul etmeye devam ederken, ABD'ye bir şok daha geldi. Daha önce Türkiye'nin çıkarıldığı F-35 programına İngiltere'den kötü haber geldi.

İngiltere merkezli Sunday Times gazetesi, F-35 programıyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Gazete, İngiltere'nin F-35 savaş uçağı alımında ciddi oranda azalmaya gideceğini yazdı.

MİLYARLARCA DOLARLIK İPTAL

İngiltere, son dönemde askeri teçhizatlarında çeşitli kısıtlamalara gidiyor. haber7.com’un haberine göre, bazı askeri kısıtlamalara gidilen İngiltere’de, 90 adet F-35 savaş uçağı siparişinin iptal edileceği aktarıldı.

RESMİ AÇIKLAMA 16 MART'TA

16 Mart'ta konuyla ilgili nihai bir açıklama yapılacağı belirtilirken, İngiltere Savunma Bakanlığı'nın duyurusunda, "General Nick Carter, gelecekteki silahlı kuvvetlerimiz için vizyonu belirlemede merkez olmuştur. Başbakan, geçen yıl açıklanan 24,1 milyar sterlinlik savunma anlaşmasının ardından entegre gözden geçirmenin sonuçları uygulanırken, General Carter'dan süreklilik ve istikrarı sağlamak için görevde kalmasını istedi. Entegre inceleme 16 Mart'ta yayınlanacaktır." denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER