Aliyev 'İntikam alacağız' dedi: Azerbaycan, Ermenistan savaş uçağını düşürdü

Ermenistan'ın Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir bölgesinde sivillere ait evleri vurmasından sonra Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev "İntikam alacağız" dedi. Ardından Azerbaycan'ın Ermenistan'a ait bir savaş uçağını düşürdüğü açıklandı

Aliyev 'İntikam alacağız' dedi: Azerbaycan, Ermenistan savaş uçağını düşürdü

Ermenistan'ın Azerbaycan'da sivillerin yaşadığı evleri vurmasının ardından Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ulusa sesleniş konuşmasında, faşist Erivan yönetiminin Gence'ye saldırarak bir daha savaş suçu işlediğini söyledi.

Gence ve Mingeçevir'e yapılan namert saldırı sonucu Azerbaycanlıların yaşamını kaybettiğini vurgulayan Aliyev, saldırıların Azerbaycan halkının iradesini kıramayacağını ifade etti.

Erivan yönetiminin sivillere saldırı nedeniyle yargılanması gerektiğini belirten Aliyev, "Onların yanıtını savaş meydanında veriyoruz. Şehit olan masumların intikamını savaş meydanında alıyoruz ve alacağız. Biz hiçbir zaman sivillere karşı savaşmadık, savaşmayacağız. Biz Ermeni değiliz." dedi.

Azerbaycan ordusunun topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlarda Ermenistan ordusuna ait çok sayıda silah ve mühimmatı imha ettiklerini vurgulayan Aliyev, "Bugüne kadar imha edilen ve ele geçiren silahların maliyeti en az 2 milyar dolardır. Fakat yine de silahları var. Sormak gerekir. Onları kim silahlandırıyor? Fakir bir ülkede bu kadar silah ne arıyor? Bugün de onlara kaçak yolla silah gönderiliyor. Biz bu sorulara yanıt istiyoruz." şeklinde konuştu.

Bu açıklamanın ardından Azerbaycan, Ermenistan'a ait Su-25 savaş uçağını düşürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER