Almanya'da dehşet: Türklerin yoğun yaşadığı Solingen'de bir anne 5 çocuğunu öldürdü

Almanya'da Türklerin yoğun yaşadığı Solingen kentindeki bir evde yaşları 1 ile 8 arasında değişen 5 çocuğun ölü bulunduğu belirtildi. Çocukları öldürdüğü ileri sürülen annenin intihar etmek istediği, ancak kurtarıldığı bildirildi

Almanya'da dehşet: Türklerin yoğun yaşadığı Solingen'de bir anne 5 çocuğunu öldürdü

Almanya'da Türk nüfusunun çok olduğu Solingen kentinde bir evde 5 çocuğun ölü olarak bulunduğu belirtildi.

Alman basını çocuklarının yaşlarının 1, 2, 3, 6 ve 8 olduğunu bildirdi. 

Çocukları öldürenin anneleri olduğu ileri sürüldü. Annenin 11 yaşındaki çocuğu ile birlikte Düsseldorf'ta bir trenin önüne atladığı, yaralı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. 11 yaşındaki çocuğun durumunun iyi olduğu da açıklandı.

Henüz çocukların uyruğu açıklanmadı.

Olayın çocukların Mönchengladbach'ta yaşayan büyükannenin polisi aramasıyla ortaya çıktığı, 27 yaşındaki kızının 5 çocuğunu öldürdüğünü ihbar ettiği belirtildi.

Wuppertal Polis Sözcüsü Stefan Weiand, ülke basınına yaptığı açıklamada,  5 çocuk cesedinin Solingen kentindeki bir dairede bulunduğunu söyledi ve "Şimdilik 27 yaşındaki anne çocukların ölümünden sorumlu tutuluyor" dedi,

Olayın ardından annenin Düsseldorf Ana Tren Garı'nda kendisini bir trenin önüne attığını belirten sözcü, yaralı olduğunu ve hastaneye kaldırıldığı bilgisini paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER