Anastasiadis küstahlaştı: Türklere pasaport tehdidi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kapalı Maraş'ın bir kısmının açılmasıyla ilgili açıklaması Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni çileden çıkardı. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, Kıbrıslı Türklere yaptırım hazırlığında olduklarını açıkladı

 Anastasiadis küstahlaştı: Türklere pasaport tehdidi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı ziyareti sırasında Kapalı Maraş ile ilgili açılım kararını duyurmuştu.

Bu açıklama Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni çileden çıkardı. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, Kıbrıslı Türklere yaptırım hazırlığında olduklarını açıkladı.

Anastasiadis, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar başta olmak üzere Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanımayanların ve ayrı devlet olduklarını savunanların pasaportlarını geri almak hedefinde olduklarını, bu önlemlerin anayasa ve Yeşil Hat Tüzüğü'ne uygun olması için çalışma başlattıklarını ve ellerinde kapsamlı bir isim listesi olduğunu söyledi.

Anastasiadis, “Seyahat belgelerini geri almaktan söz ediyorum. Kıbrıs Cumhuriyeti'ni tanımayan ve kendi devleti olduğunu iddia eden biri Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportuna sahip olamaz” dedi.

Anastasiadis, “Bazı önlemler benimsenebileceğini düşünüyorum. Sorgulamak isteyenler de mahkemeye gitsin” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER