Avrupa’yı koronavirüsün ardından katil arılar endişesi sardı: Can almaya başladı

Yeni tip corona virüs (Covid-19) vakalarının sayısı 4 milyon 271 bini aşarken, pandemiden kötü etkilenen ülkeleri şimdi katil arılar tehdit ediyor. Katil eşek arıları ABD'den sonra İspanya'ya sıçradı ve bir kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu

Avrupa’yı koronavirüsün ardından katil arılar endişesi sardı: Can almaya başladı

İspanya’nın kuzey batısındaki Galiçya Özerk Bölgesi’ne bağlı Villestro kentinde 54 yaşındaki bir adamın Asya kökenli eşek arısının sokması sonucunda öldüğü belirtildi. Zehirli eşek arıları geçen hafta ilk olarak ABD’nin başkenti Washington DC.’de görülmüştü.

Kibrit kutusu büyüklüğündeki Asya kökenli arılar birkaç saat içinde diğer tüm arı türlerinin başını keserek öldürülmesiyle ünlü ve ısırığı insanlar için oldukça ölümcül. New York Times’ın aktardığına göre Japonya’da her yıl 50 kişi zehirli eşek arısı sokması sonucunda yaşamını yitiriyor.

Asya dev eşek arısı kolonisi birkaç saat içinde yaklaşık 30 bin arıyı öldürebiliyor. Asya Bilim insanları katil arı kraliçesinin ABD'ye yerleşmeden önce popülasyonlarını yok etmek umuduyla, görülen tüm Asya eşek arılarının avlanması gerektiğini söylüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER