Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgali altındaki Karabağ'a yoğun bombardımana başladı

6 gündür devam eden sıcak çatışmalar sonrası Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgali altındaki Karabağ'a yoğun bombardımana başladı. Cephede ağır kayıplar veren Ermenistan, bugün ateşkes çağrısı yapmıştı

Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgali altındaki Karabağ'a yoğun bombardımana başladı

Topraklarının işgal edilmesi ve sivillerin zarar görmesi sonrasında Ermenistan'a karşı harekat başlatan Azerbaycan'dan bir atak daha geldi. Uluslararası ajansların az önce duyurduğu bilgiye göre Azerbaycan ordusu işgal altındaki Karabağ'ı kurtarmak için yoğun bombardıman başlattı.

Ermenistan'ın zararı büyük

Karşı saldırıların 6'ncı gününde Azerbaycan Savunma Bakanlığı, çatışmalarda ağır kayıp veren Ermenistan'a büyük darbe vurulduğu açıklandı. Buna göre Ermenistan ordusuna ait 1,2 milyar doları aşan askeri teçhizat ve mühimmat imha edildi.

Ateşkes çağrısı yapmışlardı

Azerbaycan'ın operasyonları karşısında ağır kayıplar veren Ermenistan yönetimi geri adım attı. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, dün AGİT Minsk Grubu eş başkanları Trump, Putin ve Macron'un "acil ateşkes ilan edin ve müzakere başlayın" açıklamasının ardından bugün, "AGİT Minsk Grubu'nun arabuluculuğunda Azerbaycan ile ateşkes görüşmeleri yapmaya hazırız" açıklamasını yapmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER