Azerbaycanlı Türkiye mezunları, Türkiye'deki yangın mağdurları için kampanya başlattı

Azerbaycanlı Türkiye Mezunları, Türkiye’de çıkan yangınlarla ilgili yardım kampanyası başlattı. Türkiye Mezunu Akademisyenler ve İş Adamları Platformu, toplanan yardımları yangının etkisi altına aldığı bölgelerdeki mağdurlara gönderilecek.

Azerbaycanlı Türkiye mezunları, Türkiye'deki yangın mağdurları için kampanya başlattı

Azerbaycan’da, Türkiye Mezunu Akademisyenler ve İş Adamları Platformu, Türkiye’nin farklı bölgelerinde çıkan orman yangınları nedeniyle mağdur olanlar için yardım kampanyası başlattı. Türkiye Mezunu Akademisyenler ve İş Adamları Platformu, kardeş ülke Türkiye’nin her zaman yanında olduklarına dair yazılı açıklama yayımladı.

Türkiye’de yangınlardan etkilenenlere destek için yardım kampanyası başlatıldığı bildirilen açıklamada, toplanan paranın mağdurlara dağıtılmaya başlanacağı belirtildi. Açıklamada, yardımların toplanması ve dağıtımının, platform üyelerinden oluşan bir komisyon tarafından yapılacağı vurgulandı.

TÜRKİYE’DE ORMAN YANGINLARI

Türkiye’nin Akdeniz ve Ege bölgelerindeki bir çok noktada orman yangınları bir haftadır etkisini gösteriyor. Son 24 saatte Muğla’nın Marmaris, Bodrum ve Köyceğiz ilçeleri, Antalya’nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçeleri ile Isparta’nın Sütçüler ilçesindeki yangınlarla mücadele sürüyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER