'Bana bedava cips verin' diye bağıran gence hapis şoku!

İngiltere'de bir kebapçıya elinde bıçakla giren Matthew Hawkins (19) restoran sahibine, "Bana bedava cips verin" diye bağırdı. Restoran sahibi Hawkins'i içeride kilitleyerek polise ihbar etti

'Bana bedava cips verin' diye bağıran gence hapis şoku!

Olay, İngiltere'nin Swansea kentinde bir kebapçıda meydana geldi. Restorana giren Hawkins elinde tuttuğu bıçakla restoran sahibini tehdit etti. Bedeli yaklaşık 1.60 sterlin (yaklaşık 15 TL) olan cipslerden istediğini ve parasını ödemeyeceğini ifade eden Hawkins, "Bedava cips istiyorum" diye bağırdı. Restoran sahibinin, "Neden bedava?" sorusuna ise "Çünkü öyle istiyorum. Bıçağım var" diye yanıt verdi. 

İçeri kiltileyip polisi aradı

Restoran sahibi daha sonra Matthew Hawkins’i dükkanın içerisine kilitleyerek polisi aradı. Olay yerine gelen polis, Hawkins’i restoranın içerisinde ön kapının camına vurarak, "Cipsimi verin" diye bağırırken buldu. Polis tarafından gözaltına alınan Hawkins, mahkemeye çıkarıldı. Hawkins’in avukatı, "Öğrenme zorlukları çeken birisi. Yaptıklarının sonuçlarını anlamakta güçlük çekiyor" dedi. Hakim ise Hawkins’e İngiltere’de çocuk hapishanesi olarak bilinen Genç Suçlu Kurumu’nda 3 yıl hapis cezası verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER