Batı Trakya'da ABD ile Yunanistan ortak tatbikat yaptı

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerginlik kesin bir çözüme kavuşmamışken iki ülkede gözdağı verecek tatbkatlara devam ediyor. Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yaptığı tatbikatın ardından Batı Trakya'da Yunanistan ile ABD ortak tatbikat gerçekleştirdi

Batı Trakya'da ABD ile Yunanistan ortak tatbikat yaptı

Yunan medyasında yer alan habere göre, Yunanistan ile ABD, Batı Trakya'da Türklerin yoğun olduğu İskeçe Kayalar'da (Petrohori) 14-18 Eylül 2020 tarihleri arasında ortak tatbikat yapacak.

Haberde ayrıca, Batı Trakya’da ilk kez ABD ordusuna ait tankların Yunan ordusuna ile ortak tatbikat gerçekleştireceği de ifade edildi. Ortak tatbikatı Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros ile Avrupa kanadında görev yapan ABD’li üst düzey komutanların izleyeceği belirtildi. Tatbikatı ABD’nin Atina Büyükelçisi Geoffrey Pyatt ve Selanik Başkonsolosu’nun da takip edeceği kaydedildi.

Tatbikatta ABD ordusuna ait M1A2 Abrams tankları ve Yunan ordusuna ait LEO2HEL ile LEO2A4 tankları hareket halinde sabit hedeflere yönelik atışlar gerçekleştireceği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER