Beyrut'taki patlama Tahran'da da olabilir!

Dünyada büyük şoka neden olan Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki patlamadan sonra İran'ın başkenti Tahran için de aynı uyarı yapıldı. 

Beyrut'taki patlama Tahran'da da olabilir!

Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki büyük patlama dünyada şok etkisi yaratırken, İran’da Tahran Belediyesi Bütçe Komisyonu Başkanı Mecid Ferahani, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, Tahran için uyarıda bulundu.

Ferhani, İran'ın başkenti Tahran dahil ülkenin farklı bölgelerinde depolanmış kimyasal maddelerin olduğu uyarısında bulunarak, “Resmi gümrük noktalarında, bazı limanlarda ve özel ticaret bölgelerinde Beyrut'ta patlamaya neden olan depolanmış kimyasal ve patlayıcı maddeler bulunmakta. Bu depolara artık her an patlayabilecek saatli bombalar şeklinde bakmalıyız” dedi.

Şehir merkezlerinde bulunan depoların daha büyük tehlikelere neden olabileceğini belirten Ferhani, “Hükumetten Tahran dahil diğer şehir merkezlerinde depolanan bu saatli bombaların tespit edilerek depolardan çıkartılmalarını ve daha güvenli yerlere taşınmalarını talep ediyoruz” dedi.

Başkent Tahran'ın Kuzeybatısında bulunan Şahran bölgesindeki petrol depolarına işaret eden Ferhani, her gün 300 tankerin bu depolardan 30 bin litre yakıt aldıklarını belirterek, “Bu tankerler depolardan aldıkları yakıtları şehir merkezini kullanarak farklı noktalara taşımaktalar. Bu bölgelerde oluşabilecek kazalara karşı tedbirler alınmalı” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER