Bu da Avrupa'nın kara yüzü: Fransa, milyonlarca maskeye el koydu!

Yeni tip koronavirüs salgını için en mühim tedbirlerin başında gelen maske takımı önemini gün geçtikçe artırırken İtalya ve İspanya'ya gidecek yüz milyonlarca yüz maskesine Fransa'nın el koyduğu açıklandı

Bu da Avrupa'nın kara yüzü: Fransa, milyonlarca maskeye el koydu!

İsveç merkezli medikal firma Mölnlycke, Çin'den ihtal edip İtalya ve İspanya'ya dağıtmak üzere aldığı milyonlarca yüz maskesine Fransa'nın el koyduğunu duyurdu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını devam ederken, Avrupa Birliği'nin (AB) 4 ülkesi İsveç, Fransa, İtalya ve İspanya arasında maske krizi patlak verdi.

İsveç merkezli sağlık şirketi Mölnlycke'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Çin'den İspanya ve İtalya'ya gönderilmek üzere ithal ettikleri milyonlarca yüz maskesi ve eldivene Fransa'nın el koyduğunu belirtti.

Kendi malları olmamasına rağmen

Şirketin Genel Müdürü Richard Twomey, söz konusu malzemenin Fransa üzerinden İtalya ve İspanya'ya gönderileceğini belirterek, ''Fransa, sağlık ürünleri ihracatını yasakladı. Kendi malı olmadığı halde maske ve eldivenlere el koydu. Bu son derece rahatsız edici, yakışıksız bir hareket'' ifadelerini kullandı.

Twomey, Fransa'nın beklenmedik hareketinden sonra şirketin Çin'den ithal edeceği yeni sağlık malzemelerini, Belçika üzerinden İtalya ve İspanya'ya göndereceklerini kaydetti.

Öte yandan Huffington Post'un geçen hafta yayımlanan haberinde, Çin'den ithal edilen ve Almanya üzerinden İtalya'ya gönderilecek maskelere Almanya'nın el koyduğu belirtilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER