Bu kez hadlerini çok aştılar! İsveç'teki son skandal sadece Türkiye'yi değil tüm Müslümanları ayağa kaldıracak

PKK/YPG terör örgütü destekçilerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan çirkin eyleminin ardından İsveç'te skandallara yenileri eklendi.

Bu kez hadlerini çok aştılar! İsveç'teki son skandal sadece Türkiye'yi değil tüm Müslümanları ayağa kaldıracak

İsveç'in başkenti Stockholm'de, PKK/YPG terör örgütü destekçilerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan çirkin eylemine Türkiye'den her kesimden tepki yükseldi. Skandalların bitmediği ülkeden gelen son haberler pes dedirtti.

İsveç gazetesi Aftonbladet, İslam'a olan düşmanlığıyla bilinen, aşırı sağcı ve ırkçı Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paludan'ın cumartesi günü Stockholm'deki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmak istediğini duyurdu.

Gazeteye konuşan, "İsveç'te Türk de Kürt de istemiyorum. Başvuruyu bugün göndereceğim bakalım ne cevap verecekler? Türkler ve Kürtler Müslüman. Bu nedenle onları istemiyorum. Eğer Türk isen Türkiye'de yaşayacaksın" ifadelerini kullandı. Paludan, 2017 yılından bu yana Danimarka'da ve İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakmasıyla biliniyor.

İsveç'te skandallar bununla da sınırlı kalmadı. Ülkede yayın yapan Flamman dergisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret yarışması başlattı. Dagens Nyheter'de yer alan haberde, Başbakan Ulf Kristersson ve Dışişleri Bakanı Tobias Billström'ün açıklamalarına tepki olarak yarışmanın başlatıldığı belirtildi.

İsveç'in başkenti Stockholm'de bir grup terör destekçisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a benzetilen bir kuklayı binanın önündeki direğe ayaklarından asmıştı. Bu anın görüntülerini terör örgütü PKK/YPG ile bağlantılı sosyal medya hesaplarında paylaşan grup, Türkçe altyazıyla Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alarak tehditler savurmuştu.

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, ülkesinin TV4 kanalına yazılı olarak yaptığı açıklamada, olaya tepki göstermişti. Eylemin sorumsuzca yapıldığına işaret eden Kristersson, "İsveç'in NATO üyeliği başvurusuna karşı sabotaj olarak tasarlandığını söyleyebilirim. İsveç'in güvenliği için tehlikeli bir durum." değerlendirmesinde bulundu. Kristersson ayrıca, "Önde gelen iki siyasetçisi suikasta kurban giden İsveç'te, bir ülkenin demokratik yolla seçilmiş liderinin böyle sahte biçimde infazının gerçekleştirilmesi çok ciddi bir durum." demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER