Bunun Adı Soykırım!

Doğulusu, Batılısı bir oldu Suriye'de çocuk çocuk demeden sivilleri öldürme yarışına girdi. Sözde birbirine düşman olan ülkeler, konu Müslüman katletmek olunca omuz omuza hareket ediyor. Soykırımın boyutları BM raporuna girdi 

Bunun Adı Soykırım!

HAYALET ÜLKE SURİYE

Suriye'deki iç savaş 9. yılında bütün hızıyla devam ediyor. Soğuk Savaş yılları boyunca ve sonrasında kanlı-bıçaklı olan doğu-batı blokları, Suriye'de ittifak halinde Müslüman sivilleri katlediyor. Alt ve üst yapıları bombalanan şehirlerde 13 milyon kişi sürüldü, bir milyondan fazla sivil katledildi. Yüzbinlerce kişi de hapishanelerde işkence altında can verdi. Varil bombaları sebebiyle Suriye adeta kıyameti yaşamış bir hayalet ülkeye döndü. Ülke başka bir millete yurt olmak üzere planlı ve bilinçli bir şekilde boşaltılıyor. 

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER RAPORU

BM tarafından açıklanan rapora göre Amerika önderliğindeki koalisyon güçlerine ait uçaklar, Suriye rejimine ait uçaklar ve Rus uçakları Suriye'deki bombardımanlarda savaş suçu işlemiş olabilirler. Raporda hava saldırılarında birçok uyarının yerine getirilmediği ve çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine neden olunduğuna dikkat çekildi. Raporda, Suriye hükümeti ve müttefiki Rusya'nın hava operasyonlarında sistematik olarak tıbbi merkezler, okullar, pazar yerleri ve tarım alanlarını hedef aldığı vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 11:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Can Ugur
Can Ugur - 2 yıl Önce

ABD ZULMÜ... EYYY BÖLGE HALKI AÇIN GÖZÜNÜZÜ ARTIK..

SIRADAKİ HABER