Çin'de köpek eti satan restoran sahibinden kan donduran itiraflar: Gördüklerinize inanamayacaksınız!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını hızla yayılmaya ve can almaya devam ederken, Çin'de köpek eti satan bir restoran işletmecisinin kan donduran itirafları pes dedirtti

Çin'de köpek eti satan restoran sahibinden kan donduran itiraflar: Gördüklerinize inanamayacaksınız!

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyada 1 milyon 100 bin üzerinde vaka ve 60 binin üzerinde ölü sayısı ile küresel çaplı kriz yaratan koronavirüs salgını devam ederken, Çin'de köpek eti satan bir restoran işletmecisinden kan donduran itiraflar geldi.

Yapılan açıklamalara göre Çin'in bazı şehirlerinde kedi ve köpek eti yemek geçtiğimiz günlerde alınan bir kararla yasaklanmıştı. 

Şehir yönetiminden yapılan açıklamada, "Kedi ve köpekler, evcil hayvanlar olarak insanlarla diğer hayvanlardan çok daha yakın ilişki kurmuştur. Kedi, köpek ve diğer evcil hayvanların tüketiminin yasaklanması gelişmiş ülkelerde, Hong Kong ve Tayvan'da genel bir uygulamadır" ifadeleri kullanılmıştı.

Ancak Çin'de köpek eti satışı yapan bir restoran sahibinden gelen itiraflar, dünya gündemine bomba gibi düştü. 

Çin'deki bir restoranın patronu, gizli satıcılarından yavru köpekler aldıklarını, gerekli işlemlerden geçirdikten sonra meraklısına servis ettiklerini söyledi.

Çin'de köpek eti satan restoranı işleten ve kimliğinin verilmesini istemeyen şef, bazı köpek satıcılarının menüleri için özel olarak “binlerce yavru” yetiştirdiklerini söylüyor.

Çinli adam, restorandaki müşteri profilini de şöyle anlattı: “Birçok insan bize köpek eti olup olmadığını soruyor. Ve eğer köpek eti satmazsak, giderler. Çünkü buraya sadece bunu yemek için geliyorlar, başka bir şey için değil."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER