Çin Yulin köpek yeme festivali için iptal çağrısı devam ediyor 

Çin'in Yulin kentinde her yıl 21 Haziran ile 30 Haziran arasında gerçekleşen köpek yeme festivalinin yasaklanması için internet üzerinde yapılan kampanyalar devam ediyor

Çin Yulin köpek yeme festivali için iptal çağrısı devam ediyor 

Her yıl belirlenen tarihler arasında yapılan Yulin köpek yeme festivali için iptal çağrıları sürüyor. Özellikle Change.org sitesi üzerinden yürütülen imza kampanyasında 4.5 milyonu aşkın imza toplandı. Hedef ise 6 milyon.

Her yıl binlerce köpeğin vahşice katledilmesine sahne olan Çin Yulin köpek yeme festivalini durdurmak için birçok ülkeden milyonlarca kişi her yolu deniyor. Son olarak Change.org sitesi üzerinde başlatılan imza kampanyasında 4.5 milyonu aşkın imzaya ulaşıldı. Bundan tam 9 yıl önceki köpek yeme festivali tüm dünyadan gelen tepkiler nedeniyle iptal edilmişti. 

Canlı canlı derileri yüzülüyor

Çin Yulin Köpek Festivali bu yıl iptal edilmezse binlerce köpek öldürülene dek dövülecek, kesilecek ve canlı canlı derileri yüzülecek. 
Öte yandan koronavirüs vakalarının yeniden artış gösterdiği Çin'de Yulin Köpek Festivali nedeniyle daha kötü bir hal alması muhtemel. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER