Çocuklara 'Şeytan Çağırmayı Öğreten' Kitaba Büyük Tepki!

Kanada merkezli çizgi roman yayıncılık şirketi, çocuklar için 'şeytan çağırma' kitabı bastı. 5-10 yaşları arasındaki çocuklara hitap eden kitap ebeveynler tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

Çocuklara 'Şeytan Çağırmayı Öğreten' Kitaba Büyük Tepki!

Kanada merkezli çizgi roman yayıncılık şirketi Koyama Press tarafından Aaron Leighton imzasıyla basılan 'Çocukların Şeytanlar Kitabı', Uluslararası Exorcists Birliği (AIE) ve ebeveynler tarafından tepkiyle karşılandı.

'SENİ HASTA ETMESİ İÇİN İBLİS ÇAĞIR'

Bu yılın başlarında yayınlanan tuhaf kitap, 5 ila 10 yaş aralığındaki çocukların çizebileceği basitlikte, bir dizi basit sembol kullanarak 'sözde sorunları' çözmek için şeytan çağırmayı gösteriyor.

Kitapta çocuklar, akşam yemeğini beğenmediklerinde gösterilen çizimlerle şeytan çağırarak daha güzel yemekler yiyebileceklerine inandırılıyor.

Ya da okula gitmek istemeyen çocuklara, ''Seni hasta etmesi için bir iblis çağır'' şeklinde ifade ve semboller yer alıyor.

SIRADAN BİR ŞEY GİBİ GÖSTERİLİYOR

Uluslararası Exorcists Birliği (AIE) Başkanı Peder Francesco Bamonte, 'Çocukların Şeytanlar Kitabı'nın şeytan çağırmayı sıradan ve tavsiye edilebilir bir hale getirdiğini belirtti.

Kitaba tepki gösteren Bamonte, ''Bir çocuğu iblis çağırmaya davet eden, oynaması için eline bir el bombası vermiş gibidir. Er ya da geç çocuk pimi çekecek ve bomba ellerinde patlayacak.'' dedi.

Bamonte'ye göre kitap, çocuklara şeytana ibadet etmeyi diğer inançlara normal bir alternatif gibi sunmaya çalışıyor. Bamonte, "Çocuklara şeytandan yardım isteyin demekle bir suçludan yardım isteyin demek aynı şeydir" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER