Dünyanın beklediği haberi İran verdi: 'Koronavirüsün ilacını bulduk'

Çin'in Vuhan kentinde ilk kez Aralık ayında ortaya çıkan, kısa sürede neredeyse tüm dünyaya yayılan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs, Türkiye de dahil olmak üzere Türkiye'nin sınır komşusu olan İran'da da görülmüştü. İran koronavirüs sebebiyle ağır can kayıpları verdi

Dünyanın beklediği haberi İran verdi: 'Koronavirüsün ilacını bulduk'

Çin'in Vuhan kentinde ilk kez Aralık ayında ortaya çıkan, kısa sürede neredeyse tüm dünyaya yayılan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs, Türkiye de dahil olmak üzere Türkiye'nin sınır komşusu olan İran'da da görülmüştü. İran koronavirüs sebebiyle ağır can kayıpları verdi.

İlacı piyasaya sürecekler

İran, koronavirüs salgınıyla boğuşurken tüm dünyanın beklediği haberi verdi. İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, ürettikleri ilaçtan olumlu sonuç aldıklarını belirterek, "Alacağımız olumlu neticeler kesinleşirse ilacı piyasaya süreceğiz" dedi.

24 saatte etkisini gösterdi

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, koronavirüsüne yakalanan hastalar için kullanılan ve bağışıklık sistemini güçlendiren Actemra ilacının bazı şehirlerde hastaları iyileştirdiğini söyleyerek, "İlaç 24 saat içerisinde etkisini gösterdi. Ancak kesin bir şey söylemek için henüz erken" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER