Dünyayı titreten açıklama: Putin, 'Bombaların babası'nı devreye sokabilir! Bakın insanları nasıl öldürüyor?

Rusya'nın Ukrayna'ya girişinin üçüncü gününde dünyayı titreten bir açıklama geldi. Rusya Devlet Başkanı Putin'in 'Bombaların babası' olarak bilinen bir silahı devreye sokabileceği ileri sürüldü.

Dünyayı titreten açıklama: Putin, 'Bombaların babası'nı devreye sokabilir! Bakın insanları nasıl öldürüyor?

Rusya’nın Ukrayna’ya işgalinin üçüncü gününde çatışmalar şiddetlenirken, dünyayı titreten bir açıklama geldi.

İngiliz basınında çıkan haberlere göre Putin’in ‘tüm bombaların babası’ olarak adlandırılan yüksek güçlü termobarik silahlara başvurabileceği ileri sürüldü.

Bu bombalar aynı zamanda vakum bombaları olarak da biliniyor. Termobarik bomba, nükleer olmayan, ancak ısıya dayalı basınçla işleyen bir bomba. Bombanın petrol ve hava bileşiminden oluşan patlama düzeneği, oluşturduğu basınçla küçük bir atom bombasına denk bir tahrip gücüne sahip. Bomba cesetleri buharlaştırıyor.

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Batılı yetkililer, bombanın, yüksek sıcaklıkta bir patlama oluşturmak için çevreleyen havadaki oksijeni kullanarak çalıştığını ve bu da onu geleneksel bir silahtan çok daha ölümcül hale getirdiğini vurguladılar.

Haberde, Rusya’nın Kiev’i ele geçirmeleri halinde Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ve bakanlarını da öldüreceğini öne sürdü.

Öte yandan, Rusya’nın binlerce donanma personelini Ukrayna’da karaya çıkarmak için büyük bir amfibi saldırı başlatmaya hazırlandığı da öne sürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER