Elon Musk, O Aracın Üretimine 'Asla' Dedi!

Elon Musk, Twitter'da Tesla'nın Cyberquad ATV'sine dair yeni detaylar açıkladı ve soruları yanıtladı. Gelecekte elektrikli bir arazi motosikletinin üretilebileceğini belirten Musk, şirketin, yolda kullanılacak motosikleti asla üretmeyeceğini söyledi.

Elon Musk, O Aracın Üretimine 'Asla' Dedi!

Elektrikle çalışan dört tekerlekli arazi aracı, geçen ay Tesla Cybertruck'la birlikte tanıtılmış ancak felaket yaşanan etkinlik esnasında araç hakkında çok fazla bilgi verilmemişti.

Pazar günü Twitter'da soruları yanıtlayan Tesla'nın patronu, ATV'nin elektrikli kamyonetle aynı anda piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Cybertruck'ın piyasaya sürüleceği kesin tarih henüz bilinmiyor ama 2021'de veya 2022'nin başlarında çıkması bekleniyor.

'ÇOK TEHLİKELİ'

"(ATV’nin) kamyonetle aynı anda çıkmasını hedefleyeceğiz" diyen Musk, "Cybertruck'la çalışacak biçimde tasarlanmış iki kişilik bir ATV eğlenceli olurdu" ifadelerini kullandı.

Gelecekte elektrikli bir arazi motosikletinin de mümkün olabileceğini belirten milyarder girişimci, yolda kullanılacak Tesla motosikleti olasılığınınsa üstünü çizdiklerini söyledi.

Musk, "Elektrikli arazi motosikleti de havalı olurdu. Çok tehlikeli oldukları için yol motosikleti yapmıyoruz" dedi:

'NEREDEYSE ÖLÜYORDUM'

17 yaşında motosikletteyken bir kamyon bana çarptı ve neredeyse ölüyordum.

Musk "sürdürülebilir enerji meselesini çözmek için" tüm araç tiplerinde elektrikli araçların gerekli olduğunu tekrar tekrar söylüyor. Cybertruck ve ATV de bunu gerçekleştirme çabasının bir parçası.

250 BİNDEN FAZLA ÖN SİPARİŞ ALDI

Cybertruck'ın tanıtımı esnasındaki aksiliklere rağmen (iki zırhlı cam, metal bir topla parçalanmıştı) Tesla'nın son modeli, tüm zamanların en popüler elektrikli araçlarından biri olacağını kanıtlamıştı.

Kamyonetin tanıtımının ardından şirket, bir hafta içinde 250 binden fazla ön sipariş almış ve 25 milyon dolar (yaklaşık 145 milyon TL) değerinde peşinat elde etmişti.

Piyasaya sürülmesine hala yıllar olsa da araç geçen gün, Kaliforniya'daki Howthorne otoyolunda görülmüştü.

Elektrikli ATV de Cybertruck'la aynı fütürist tasarımı paylaşıyor. Kamyonetin kasasında taşınacak ve şarj edilecek şekilde tasarlandı.

Cyberquad için ön siparişler henüz başlamadı ve araç hala Tesla'nın internet sitesindeki listeye eklenmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER