Endonezya'da havalandıktan sonra denize düşen uçakla ilgili önemli gelişme!

Endonezya'da kalkıştan 5 dakika sonra denize düşen Sriwijaya Havayolları'na ait yolcu uçağının kara kutusunun yeri tespit edildi. Ekipler uçağın enkazına ulaşma çalışmalarının devam ettiğini aktardı

Endonezya'da havalandıktan sonra denize düşen uçakla ilgili önemli gelişme!

Endonezya'da cumartesi günü kalktıktan kısa bir süre sonra okyanusa düşen ve 62 kişinin bulunduğu Endonezya yolcu uçağının enkazını çıkartmak için çalışmalar devam ediyor.

Sabah saatlerinde ilk sinyalin alındığı uçağın kara kutusuna ulaşıldığı aktarıldı. Bölgede enkazı çıkarma çalışmalarına devam edildiği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Endonezya Donanması dalgıçları, bugün uçağın enkazına ulaştı. Endonezya Ulusal Silahlı Kuvvetleri Komutanı Hadi Tjahjanto, basına yaptığı açıklamada uçağın gövdesini bulduklarını belirtti. Cakarta Polisi sözcüsü Yusri Yunus, Endonezya polisi uçağın enkazının yanı sıra, kurbanlara ait olduğunu düşündükleri insan kalıntıları bulduklarını ifade etti.

Endonezya'da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen yolcu uçağına ait yeni kalıntı ve ceset parçalarına ulaşıldı. Uçağın düştüğü bölgede devam eden arama kurtarma çalışmalarında bulunan parçalar donanmaya ait gemiyle başkentin kuzeyinde yer alan Tanjung Priok Limanı'nda oluşturulan kriz merkezine taşındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER