Erdoğan'ın açıklamalarına Suriye'den flaş yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye ile yakınlaşma mesajlarına Suriye'den cevap geldi

Erdoğan'ın açıklamalarına Suriye'den flaş yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye ile yakınlaşma mesajlarına ve Esad'la görüşebileceği açıklamasına cevap geldi. 

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın en yakınındaki danışmanı Buseyna Şaban, merkezi İstanbul’da bulunan ve Mısır yönetimine muhalif olan Al-Sharq TV’ye konuştu. Şaban şöyle konuştu:

“Şam, Türkiye’den gelen bütün açıklamalara inanmıyor çünkü bunların gerçeklikle bir ilgisi yok” dedi. Türkiye’den gelen Ankara ile Şam arasındaki ilişkilerin düzeltilmesine yönelik açıklamalara Suriye’nin güveninin olmadığını belirten Şaban, Suriye’de yayın yapan Al-Ikhbariya TV’ye de, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları medyanın tüketimi içindi. Türk yetkililer tarafından medyada yer alan bütün açıklamalara güvenmiyoruz, bunlarda resmi herhangi bir şey yok. Bu tür açıklamalar aylardır var. Fakat bunları kendi çıkarları, belki seçim için ya da diğer ülkelere karşı kullanmak için ya da başkalarına baskı kurmak için yapıyorlar. Bu açıklamaların kendi planları var ve bunların gerçekle bir ilgisi yok” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir sahinoglu
kadir sahinoglu - 2 ay Önce

evet... cevap bekleyen bir iddia...

SIRADAKİ HABER