Ermenistan başbakanı ne yapacağını şaşırdı: Eşi Anna Akopyan'ı cepheye gönderiyor!

Azerbaycan karşısında ağır yenilgiler alan ve büyük güç kaybeden Ermenistan'ın başbakanı Nikol Paşinyan, oğlundan sonra şimdi de eşi Anna Akopyan'ı cepheye gönderiyor

Ermenistan başbakanı ne yapacağını şaşırdı: Eşi Anna Akopyan'ı cepheye gönderiyor!

Azerbaycan karşısında Dağlık Karabağ'da başlattığı savaşta ağır yenilgiler alan, ülke içinde de büyük güç kaybeden Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, vatandaşlarını kendi etrafında kenetlemek için ne yapacağını şaşırdı.

Daha önce oğlu 2000 doğumlu Ashot Paşinyan'ı cepheye gönderen başbakanın eşinin de gitmeye hazırlandığı bildirildi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın eşi Anna Akopyan ise, Dağlık Karabağ'da savaşmak için 13 kadınla birlikte askeri eğitim almaya başladığını duyurdu.

Pazartesi günü açıklama yapan 42 yaşındaki Anna Akopyan, "Salı günü eğitime başlıyoruz. Birkaç gün sonra anavatanımızın sınırlarını korumak için cepheye gideceğiz" dedi.

Anna Akopyan, 21 Ekim tarihinde ABD, Fransa, Kanada, Brezilya, Lübnan, Singapur, Litvanya, Arjantin ve Vietnam gibi ülkelerin First Lady'lerine Dağlık Karabağ'ın tanınması için mektup göndermişti.

Haykakan Jamanak adlı gazetenin genel yayın yönetmenliğini yapan Akopyan, savaş başlamadan yaklaşık üç hafta önce Kalaşnikoflu pozlar vermişti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER