FLO'ya Kilit Vuruldu: Sebep Dine Hakaret!

Türkiye'nin önemli ayakkabı mağazası zinciri FLO'nun Irak Erbil'deki şubesine kilit vuruldu. Sebebi ise dini inançlara hakaret ve aşağılama

FLO'ya Kilit Vuruldu: Sebep Dine Hakaret!

Türkiye ayakkabı pazarının önde gelen isimlerinden ünlü mağaza zinciri FLO'nun Irak Erbil'deki şubesine dini inançlara hakaret ve aşağılama suçlarından dolayı kilit vuruldu. Erbil'de bulunan Mega Mall alışveriş merkezinde geçen olayda, kadın ayakkabısının tabanında hac işareti olduğu görüldü.

VALİLİK KARARIYLA KAPATILDI

Tabanında hac işareti bulunan ayakkabının Hristiyan inancına saygısızlık olduğu belirtilerek mağaza Valilik kararıyla kapatıldı. İnsan Hakları Yüksek Komisyonu Başkanı Ziya Petros, kadınlara ait bir ayakkabı modelinin taban bölümünde haç işareti yer almasından dolayı durumu valiliğe bildirdiklerini belirterek, "Yaptığımız başvuruyu değerlendiren Erbil Valiliği, Şoreş caddesinde bulunan ayakkabıcıyı kapatma kararı çıkardı” diye belirtti.

DOĞRULUĞU TEYİT EDİLDİ

Petros, mağazaya gidip diğer ayakkabı modellerini de incelediklerini ve aynı modelden bir tane daha istediğini belirtti. Olayın doğruluğunu teyit ettikten sonra valiyi arayıp durumu aktaran Petros, mağazayı kapatma kararı aldıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER