Fransa'dan 'SİHA' övgüsü: 'Türkiye net olarak bizi geçti'

Fransız L'Opinion gazetesinden Türkiye'ye övgü geldi. Haberde Türkiye'nin 10 yıldır ulusal sanayi kapasitesini geliştirdiği ve SİHA alanında Fransa'yı geçtiği belirtildi.

Fransa'dan 'SİHA' övgüsü: 'Türkiye net olarak bizi geçti'

Haberde, Türkiye'nin, Bahar Kalkanı Harekatı'nı, Esad rejiminin İdlib'i ele geçirmesini önlemek için düzenlediği vurgulandı.

Türkiye net olarak bu alanda Fransa gibi ülkeleri geçti

Türkiye'nin, NATO'nun standartlarında operasyon düzenlediği aktarılan haberde, "Bir haftadır, Türk ordusu SİHA konusundaki kapasitelerini çarpıcı bir şekilde gösteriyor.

Türkiye 10 yıldır ulusal sanayi kapasitesini geliştirdi. Türkiye net olarak bu alanda Fransa gibi ülkeleri geçti." ifadeleri kullanıldı.

Maliyeti daha düşük ve etkili

Haberde, bu SİHA'ların Fransız ordusunun kullandıklarından daha küçük ancak maliyetinin daha düşük ve etkili olduğu kaydedildi.

Türkiye'de şu an performansı daha yüksek SİHA'ların üretildiği belirtilen haberde, Türk ordusunun elektronik savaş alanındaki kapasiteleri sayesinde Rusların desteği olmadan operasyon düzenleyebildiğini ortaya koyduğunun altı çizildi.

Sürü halinde SİHA

Türkiye'nin İdlib’de düzenlediği 'Bahar Kalkanı' harekâtında sürü halinde hareket eden Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) kullanıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER