Genel Sekreter Amreyev'in Macaristan Ulusal Günü vesilesiyle tebrik mesajı

Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Bağdat Amreyev "23 Ekim 1956 Macar Devrimi vesilesiyle, Gözlemci Devletimiz Macaristan'a ve onun kardeş halkına en içten dileklerimle tebriklerimi iletmekten mutluluk duyuyorum."

Genel Sekreter Amreyev'in Macaristan Ulusal Günü vesilesiyle tebrik mesajı

23 Ekim 1956 Macar Devrimi vesilesiyle, Gözlemci Devletimiz Macaristan'a ve onun kardeş halkına en içten dileklerimle tebriklerimi iletmekten mutluluk duyuyorum.Türk Devletleri ailesinin dinamik ve etkin bir iştiraki olan Macaristan, OTS'nin tüm faaliyetlerine büyük bir heyecanla katkıda bulunmaktadır.  

Ev sahibi ülkenin cömertliğine sahip olan Budapeşte'deki Avrupa Temsilciliğimiz de ülkelerimiz için bir başka itibar kaynağıdır. Bugün Temsilciliğimizin Avrupa Kurumları ile ilişkileri geliştirmenin yanı sıra Doğu ile Batı arasında bir köprü oluşturarak Teşkilatın Avrupa'daki görünürlüğünü geliştirmedeki başarılarına gururla şahit oluyoruz.

Macaristan ile ilişkimiz sağlam temellere dayanmaktadır. Ortaklığımız devam edecek ve daha fazla taahhüt ve sorumlulukla parlak bir gelecek için birlikte çalışacağız.

Bu günde, Gözlemci Üye Devletimiz Macaristan'ı ve Macar halkını bir kez daha kutluyor ve en içten selamlarımı sunuyorum.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2022, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER