Gerginliği tırmandıran iki yüzlü Fransa'dan Türkiye'ye küstah Doğu Akdeniz tehdidi!

Doğu Akdeniz'deki olaylar sonrası Yunanistan'a destek veren Fransa'dan Türkiye'ye küstah tehdit geldi. Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian, Türkiye'ye yaptırım uygulayacaklarını belirtti

Gerginliği tırmandıran iki yüzlü Fransa'dan Türkiye'ye küstah Doğu Akdeniz tehdidi!

Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de karşılıklı NAVTEX ilanlarıyla başlayan gerilim her geçen gün artarken, Fransa'dan küstah bir açıklama geldi. Bölgede yaşanan gerilimde Yunanistan'a destek veren Fransa'nın Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Avrupa Konseyi toplantısında ana gündem maddesinin, Türkiye'nin Yunanistan ve Güney Kıbrıs ile yaşadığı gerilim olacağını söyledi ve Türkiye'ye yaptırım seçeneğinin masaya yatırılacağını ifade etti.

'Erdoğan elimizdeki seçenekleri biliyor'

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, AB'nin diğer ülkelerindeki mevkidaşları ile "Türkiye'ye karşı gerçekleştirilebilecek misillemelerin" halihazırda konuşulduğunu aktardı. Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki amaçlarıyla ilgili olarak görüşmelere başlaması gerektiğini öne süren Le Drian, "Erdoğan elimizde birtakım seçenekler olduğunu biliyor" dedi.

Gerilim devam ediyor

Doğu Akdeniz'deki enerji kaynakları arayışı yüzünden Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerilim uzun zamandır devam ediyor. AB Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Josep Borrell de Türkiye'ye karşı yaptırımların uygulanabileceğini, ancak şimdiye kadar Fransa'nın diğer AB ülkelerini bu konuda ikna edemediğini aktardı.

Gemi yola çıktı

Öte yandan, Fransa'nın donanmadaki en güçlü silahı Charles de Gaulle, Doğu Akdeniz'e doğru yola çıktı. Gemide çok sayıda silah ve mühimmatın olduğu öne sürüldü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ANTALYA
ANTALYA - 10 ay Önce

FRANSA TARİH OKUMALI...

Faik Baltacı
Faik Baltacı - 10 ay Önce

adi şerefsizler tarihden aldığınız ders yetmedi galiba türkiye düşmanları iyi diüşünün bizz kalkarsak oturmayız esir yaşamayı bilmeyiz ölmeyi biliriz çanakkale dünyaya örnrk olsun ve eski türkiye değiliz ...deneyeyin olacakların hesabını yapın....

SIRADAKİ HABER