Hafter'in Sözcüsünden Türkiye Tehditi: 'Türk Askerinin Sonu Gelecek!'

Türkiye karşıtı General Hafter'in Libya Ulusal Ordusu sözcüsü Ahmed el-Mismari, Türkiye'yi tehdit etti. Türkiye'nin tezkere kararına ilişkin küstah bir açıklamaya imza atan el-Mismari, "Trablus sahillerinde Türk askerlerinin sonu gelecek" dedi

Hafter'in Sözcüsünden Türkiye Tehditi: 'Türk Askerinin Sonu Gelecek!'

Türkiye karşıtı General Hafter'in Libya Ulusal Ordusu sözcüsü Ahmed el-Mismari, Türkiye'yi tehdit etti. Türkiye'nin tezkere kararına ilişkin küstah bir açıklamaya imza atan el-Mismari, "Trablus sahillerinde Türk askerlerinin sonu gelecek" dedi.

PETROL KUYULARI KAPATILMIŞTI

Halife Hafter komutasındaki Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed el-Mismari, Türkiye'nin olası askeri müdahalesi ve Zuveytine'de bulunan petrol kuyusunun, Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) gelir sağladığı gerekçesiyle kapatılmasına ilişkin açıklamada bulundu.

'ÖFKELİ KİTLELER ÜRETİMİ DURDURDU'

Düzenlediği basın toplantısında "Öfkeli kitleler petrol sahalarında üretimi durdurdu" diyen Mismari, "Genel Komutanlığımız, Libya halkının egemenliği ve arzularından ödün vermeyecek" diye konuştu.

Türkiye tarafının UMH'ye destek için Libya'ya asker gönderme yönündeki kararına bir kez daha tepki gösteren Mismari, "Trablus sahillerinde Türk askerlerinin sonu gelecek. Petrol limanlarını kapatan Libya halkıdır ve biz onları korumalıyız" diye ekledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER