Hasta Çocuğuna Toplanan Parayla Tatile Çıktı!

2 yaşında SMA hastası olan bebeğin anne ve babası, tedavi için bağış kampanyası başlattı. Ancak baba, toplanan parayı çekip lüks bir seyahate çıktı. Bebek, durumu iyice kötüleştikten sonra hayatını kaybetti.

Hasta Çocuğuna Toplanan Parayla Tatile Çıktı!

Brezilya'da herkesin içini acıtan bir olay yaşandı. 2 yaşındaki bebek, nadir görülen dejeneratif hastalığa yakalandı. 37 yaşındaki Brezilyalı Mate Mateus Henrique Leroy Alves, oğlu için online olarak bağış kampanyası başlattı.

PARAYI LÜKS SEYAHATLERDE HARCADI

Başlatılan kampanyadan 600 bin Brezilya Reali (850 bin TL) gelir elde edildi. Ancak baba Alves, bağışçılar tarafından toplanan parayı uyuşturucu alıp lüks seyahatlerde harcadığı iddiasıyla tutuklandı.

BÜYÜK MİKTARDA PARA ÇEKİLDİĞİ TESPİT EDİLDİ

Alves'in lüks harcamalarına dair şüpheler, nakit parayı evinden yolculuk için eşi olmadan Brezilya'ya götürdüğü iddiasıyla başladı. Karine Rodrigues, kocasından neden şüphelendiğine dair bilgileri polise verdi ve oğlu için toplanan fonları kontrol etmesini söyledi. Adamın fondan büyük miktarda para çekildiği tespit edildi. Adam, 3 gün sonra tutuklandı.

HAYATINI KAYBETTİ

2 yaşındaki Joao Miguel, Tip 1 SMA hastalığı ile mücadele ediyordu. Ancak durumu evde hızla kötüleşti, sonra trajik bir şekilde hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER