İnternette Satılan Noel Baba Kazağı Tartışma Yarattı!

ABD'deki en büyük perakende mağazası Walmart'ın satışa çıkardığı Noel Baba kazağı tartışma yarattı. Kazak, Noel Baba’nın kokain kullandığını andırması nedeniyle gelen tepkiler üzerine satıştan kaldırıldı. Şirket konuyla ilgili özür dileyerek açıklama yaptı.

İnternette Satılan Noel Baba Kazağı Tartışma Yarattı!

ABD'deki en büyük perakende mağaza zinciri Walmart'ın Kanada şubesinin sitesinde satışa çıkarılan bir kazak tartışma yarattı.

Üstünde 3 beyaz çizinin olduğu bir masanın arkasında oturan Noel Baba resminin çizildiği ve altında “Hadi kar yağsın” ifadesinin yazıldığı kazak, Noel Baba’nın kokain kullandığını andırdığı ifade edildi.

Ürünün site tanıtımında, “Hepimiz karın ne işe yaradığını biliyoruz. Beyaz, toz halinde ve en iyi kar direk Güney Amerika'dan geliyor. Bu da uzaklarda Kuzey Kutbu'nda yaşayan neşeli Noel Baba için kötü bir haber. Bu yüzden de Noel Baba kaliteli birinci sınıf Kolombiya karı eline geçtiğine anın tadını çıkarmayı seviyor" ifadelerine yer verildi.

ŞİRKET ÖZÜR DİLEDİ

Tanıtımda kullanılan Kolombiya’nın, uyuşturucu kartellerin en yaygın bulunduğu ülkelerden biri olduğundan karın aslında kokain yerine kullanıldığı düşüncesinin pekiştirmesine neden oldu.
Gelen tepkiler üzerinden özür dileyen şirket, ürünün siteden kaldırıldığını açıkladı.

Özür dileyen perakende devinin sözcüsü, " Walmart.ca'da (Walmart Kanada) 3. taraf bir satıcı tarafında satılan bu kazaklar, Walmart'ın değerlerini temsil etmiyor ve kendi sitemizde yeri yok. Bu ürünleri pazarımızdan kaldırdık" dedi. Ürün Kanada şubesinin sitesinden de kaldırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER