İran'da şoke eden İsrail pankartı: Teşekkürler Mossad!

İran'ın başkenti Tahran'daki bir üst geçite İsrail bayrağı ile "Teşekkürler Mossad" yazılı bir pankart asılması şaşkınlık yarattı. Bu arada İran, Fahrizade suikastının bazı faillerinin yakalandığını bildirdi

İran'da şoke eden İsrail pankartı: Teşekkürler Mossad!

İran'ın başkenti Tahran'daki Tahranpars bölgesindeki bir üst geçide İsrail bayrağı ile "Teşekkürler Mossad" yazılı bir pankartın asılması sosyal medyada hızla yayıldı.

Habertürk'teki habere göre Sosyal medya kullanıcıları paylaşılan görüntülere tepki gösterirken, bu eylemin geçen hafta suikast sonucu hayatını kaybeden nükleer bilimci Fahrizade suikastına gönderme yapma amacı taşıdığı belirtildi.

AA'da yer alan habere göri İranlı yetkililer henüz konuyla ilgili açıklama yapmadı. İran nükleer programının kilit isimlerinden Muhsin Fahrizade, 27 Kasım'da Tahran eyaletine bağlı Abserd ilçesinde aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetmişti.

Fahrizade suikastının ardından İran'dan İsrail'i hedef alan açıklamalar gelmişti. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Fahrizade'nin öldürülmesinin İsrail'in tuzağı olduğunu ve suikasta yanıtın uygun bir zamanda verileceğini söylemişti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise iddialarla ilgili yorum yapmayı reddetmiş ve "Gergin günler bizi bekliyor" demekle yetinmişti. Netanyahu, Nisan 2018'de yaptığı bir açıklamada ise İranlı nükleer bilimci Fahrizade'ye işaret ederek, "Bu ismi unutmayın" demişti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER