İran'daki bu görüntüler tartışma yarattı: Koronavirüs için alınan önlem pes dedirtti!

Hasta sayısının her geçen gün arttığı İran'da, koronavirüs için önlem alan hemşirelerin görüntüleri ortaya çıktı. Hemşireler, koronavirüsten korunmak için hastanede tütsü yakmaya başladı

Çin'in Vuhan kentinde başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs, İran'da da can almaya devam ediyor. Sosyal medyada koronavirüse karşı hastanede önlem almak isteyen hemşilerin yaptıkları ise pes dedirtti. Hemşireler virüsten korunmak için en iyi yöntemin tütsü yakmak olduğunu söylerek tüm hastaneyi tütsülediler.

'En iyi çare bu'

Acil serviste kaydedildiği iddia edilen görüntüde, elinde çeşitli ot karışımının yakıldığı tütsü, virüsü öldürmek amacıyla bir görevli tarafından acil servis içinde dolaştırılıyor. Başka bir hastanede, hemşire olduğu iddia edilen bir kadının "En iyi çare bu" sözleriyle salladığı tütsü görülüyor.

İran'daki salgında son durum ise 4 kişinin hayatını kaybettiği ölü sayısının 19, vaka sayısı 139 olduğu aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 13:10

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER