İspanya açıklarındaki gemide 2 Türk; Ahmet Akdeniz ve Hasan Argındoğan öldü

İspanya açıklarında seyreden Akar Denizcilik'e ait Liberya bayraklı Global Lake isimli tankerde Türk kaptan Ahmet Akdeniz ve mürettabat Hasan Argındoğan  zehirlenerek hayatını kaybetti. Ayrıca bir de Gücistanlı mürettebat da öldü.

İspanya açıklarındaki gemide 2 Türk; Ahmet Akdeniz ve Hasan Argındoğan öldü

İstanbul merkezli Akar Denizcilik'e ait Liberya bayraklı “Global Lake” isimli gemide İspanya açıklarında facia yaşandı.

Gemide tank temizleme işlemi sırasında 4 denizci baygınlık geçirdiği belirtildi. Yaşanan olayda zehirlendikleri belirlenen kaptan Ahmet Akdeniz, güverte lostromosu Hasan Argındoğan ve Gürcistanlı Mindia Gatenadze'nin hayatını kaybettiği bildirildi.

Denizcilik Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“25.08.2021 günü 22.25'te Liberya bayraklı Global Lake isimli tanker Cartagena Limanı açıklarında seyir halinde iken gemide yapılan tank temizleme işlemi esnasında 2'si Türk 3 personelin zehirlenerek vefat ettiği, 1 personelin ise ağır yaralı olduğu bilgisi ulaşmıştır. Cartagena MRCC ile görüşülerek, yaralı personelin gemiden helikopter ile tahliyesi sağlanmıştır. 3 cenaze gemide muhafaza edilmektedir. Liman yanaşmasına müteakip gerekli yasal işlemler başlatılacak olup olay Merkezimiz ve Dışişleri Bakanlığınca takip edilmektedir.” 

Akar Denizcilik'ten yapılan açıklamada ise “Meydana gelen elim olayla ilgili olarak gerek şirketimiz gerekse resmi makamlar tarafından gerekli incelemeler ve araştırmalar titizlikle yürütülmekte olup, olayın meydana gelmesindeki tüm etkenler incelenerek sonuçları bütün açıklığıyla kamuoyu ve resmi makamlarla paylaşılacaktır” ifadeleri yer verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER