İsveç'te bu yapılan alçaklık: Milletvekilleri terör örgütü paçavralarıyla poz verdi

İsveç, terör örgütünün faaliyetlerine son verileceği sözünü vererek, Türkiye'yi NATO üyeliğine kabulu için ikna etmişti. Ancak ülkeden son gelen fotoğraflar hiçbir şeyin değişmediğini gösterdi

İsveç'te bu yapılan alçaklık: Milletvekilleri terör örgütü paçavralarıyla poz verdi

İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşen NATO Liderler Zirvesi’nde 4 saat süren zorlu müzakereler sonucunda İsveç'in NATO üyeliğine karşı çıkanTürkiye heyeti ikna edilmiş, Norveç'le birlikte NATO üyeliğine yeşil ışık yakılmıştı. İki ülke de terör örgütünün faaliyetlerine son verileceğini sözünü vermişti.

Ancak geçen hafta ülkede bazı milletvekilleri PKK ve uzantılarının paçavralarıyla poz verdi.

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, terör örgütü PKK ve uzantıları YPJ’nin bayrağını taşıyan Sol Parti’den vekiller Daniel Riazat, Momodou Malcolm Jallow ve Lorena Delgado Varas’ın fotoğrafını eleştirdi.

Sol Parti’nin hükümette olmasından dolayı rahatsız olduğunu dile getiren Andersson’a yanıt ise Sol Parti lideri Nooshi Dadgostar’dan geldi. Afronbladet’e konuşan Dadgostar, “Benim yaptığım ya da ya da yapmamalarını istediğim bir şey değil. Bu konuyu üçüyle konuşabilirsiniz, benim hiçbir ilgim yok olaylarla” dedi.

Sol Parti, ise Andersson’u suçladı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER