İsveç'te skandal üstüne skandal: Teröristler gösteri yaptı, başbakan 'Türkiye'ye kimseyi iade etmeyeceğiz' dedi

İsveç verdiği sözleri unuttu. Teröristler yine gösteri yaptı, kimse müdahalede bulunmadı. Başbakan da Türkiye'ye kimseyi iade etmeyeceklerini açıkladı

İsveç'te skandal üstüne skandal: Teröristler gösteri yaptı, başbakan 'Türkiye'ye kimseyi iade etmeyeceğiz' dedi

İsveç NATO'ya girmek için Türkiye'ye sözler vermiş, teröristlerin artık gösteri yapamayacaklarını belirtirken, Türkiye'nin istediği terörle ilişkili kişilerin de iade edileceğini bildirmişti.

Ancak değişen bir şey olmadı.

Bugün İsveç'in başkenti Stockholm'de terör örgütü YPG/PKK yandaşları, Türkiye aleyhine gösteri yaptı.

Norra Bantorget Meydanı'nda toplanan terör örgütü yandaşları, Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyine yapılacak olası askeri harekatının önlenmesi istendi.

Türkiye, Finlandiya ve İsveç'in NATO Madrid Zirvesi'nde imzaladığı Üçlü Muhtıra çerçevesinde kurulan Daimi Ortak Mekanizma'nın iptal edilmesini talep eden terör yandaşları, Türkiye, Finlandiya ve İsveç aleyhinde sloganlar attı.

Ayrıca örgüt yandaşları yarın yapılacak genel ve yerel seçimler için PKK/YPG'yi destekleyen adaylara oy verilmesini istedi.

Göstericiler terör örgütü YPG/PKK'yı simgeleyen bez parçaları taşırken terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterini açtı.

İsveç’te yarın yapılacak kritik oylama öncesinde başbakan Magdalena Andersson da ağız değiştirdi.

Rudaw’a konuşan Andersson, “İsveç vatandaşı olan hiçbir Kürdü Türkiye'ye teslim etmeyeceğiz. Terör eyleminde bulunmayan herkes İsveç yasalarının koruması altındadır. Ben İsveç Başbakanı olduğum müddetçe Kürtlerin haklarını savunmaya devam edeceğim. Türkiye ile yaptığımız anlaşmaya göre İsveç kimliğine sahip hiçbir Kürt iade edilmeyecek” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER