İtalya basını: Afrika'yı Türkiye'ye kaptırdık

Inside Over, Türkiye'nin Afrika'daki etkinliğine dair 'Türkiye Afrika Boynuzu'nu İtalya'dan nasıl devraldı?' başlıklı bir haber yayımladı.

İtalya basını: Afrika'yı Türkiye'ye kaptırdık

Haberde "İtalya'nın Afrika'yı Türkiye'ye kaptırdığı" belirtilerek "Osmanlılar, Akdeniz'i çevreleyen Arap limanlarından Sahel'e ve Afrika Boynuzu'ndan Ümit Burnu'na kadar inşa ettikleri kara kıtaya, Erdoğan liderliğindeki Türkiye ile yeniden girdiği belirtildi.

Osmanlılar Erdoğan liderliğinde yeniden kıtada

Ülkeler bazında Türkiye'nin Afrikaya yaptığı yatırımların sıralandığı haberde, Osmanlılar, Akdeniz'i çevreleyen Arap limanlarından Sahel'e ve Afrika Boynuzu'ndan Ümit Burnu'na kadar inşa ettikleri kara kıtaya, Erdoğan liderliğindeki Türkiye ile yine girdi' ifadesi kullanıldı.

Türkiye 2011'den beri dikkat çeken yatırımlar yaptı

Türkiye'nin, Afrika'ya kesin hedefle gittiği, bunun "İtalya ve Portekiz gibi yıpranmış, zayıflamış ve halsiz güçler pahasına genişlemek" olduğu aktarıldı.

Türkiye'nin kıtadaki yatırımlarından bahsedildiği yazıda, 'Türkiye, ciddi bir kıtlık yılı olan 2011'den bu yana dikkat çekici ve yoğun bir şekilde yatırım yapmaya başladı ve sadece on yılda bir yüzyılı aşkın İtalya üstünlüğünü aşındırdı' denildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 23:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER