Kamyondaki 39 Kişinin Ölüm Nedeni Belli Oldu!

İngiltere'de bir kamyonun içinde 39 ceset bulundu. 25 yaşındaki şoför cinayet şüphesiyle tutuklandı. 39 göçmenin, eksi 25 dereceyi bulan sıcaklıkta, en az 15 saat kapalı kaldıkları ve donarak öldükleri belirlendi.

Kamyondaki 39 Kişinin Ölüm Nedeni Belli Oldu!

İngiltere'nin Essex bölgesinde Greys'teki bir kamyonun içinde 39 ceset bulundu. Acil servisler, bu sabah olay yerine gitti ancak kamyondaki 39 kişinin de öldüğü bildirildi. 

Yapılan ilk incelemelerde 38 kişinin yetişkin, bir kişinin genç yaşta olduğu belirtildi. Kuzey İrlandalı 25 yaşındaki bir adam cinayet şüphesiyle tutuklandı.

KAMYON ŞOFÖRÜ TUTUKLANDI

Baş Komiser Andrew Mariner, “Bu, çok sayıda insanın hayatını kaybettiği trajik bir olaydır. Sorgularımız olanları ortaya çıkarmak için devam ediyor. Mağdurları tespit etme sürecindeyiz, ancak bunun uzun bir süreç olabileceğini tahmin ediyorum. Kamyonun Bulgaristan'dan geldiğine ve ülkeye 19 Ekim Cumartesi günü giriş yaptığına inanıyoruz ve araştırmak için ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. Soruşturmalarımız devam ederken kamyon şoförünü tutukladık." dedi.

Waterglade Endüstri Parkı'na giriş ve çıkışlar kapatıldı.

ÖLÜM NEDENLERİ BELLİ OLDU

Kamyonun içindeki sıcaklığın eksi 25 derece olduğunu ölçen uzmanlar, 39 kişinin donarak hayatını kaybettiğini belirledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 12:18

Özge Doğu

Özge Doğu, 1993 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Posta Gazetesi'nin internet servisinde tecrübe kazanan Özge Doğu, şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
zeynep gençosmanoğlu
zeynep gençosmanoğlu - 3 hafta Önce

Göçmenleri suç riski var diye almayanların memleketinden.

SIRADAKİ HABER