Kaza Uçağı Boeing Yeniden Havalanacak!

Geçtiğimiz yıl Endonezya ve Etiyopya'da yere çakılan ve toplamda 346 kişinin ölümüne neden olan kazanın ardından Boeing 737 MAX 8 uçuşları durdurulmuştu. Uçuşların ocak ayında yeniden başlayabileceği duyuruldu

Kaza Uçağı Boeing Yeniden Havalanacak!

Geçtiğimiz yıl Endonezya ve Etiyopya'da havalandıktan sonra yere çakılan ve toplamda 346 kişinin ölümüne neden olan Boeing 737 MAX 8 uçağının, ocak ayında tekrar uçuşlara başlayabileceği açıklandı.

UÇUŞLAR DURDURULMUŞTU

Art arda gelen kazaların ardından uçuşları durdurulan ve Türkiye başta olmak üzere Çin, İngiltere, Almanya, Etiyopya, Fransa, Hollanda ve daha birçok ülkede Boeing 737 MAX 8 uçuşları durdurulmuş ve hava sahalarını da bu uçaklara kapatmıştı. 

Kazaların ardından sorunun kaynağı bulunmaya çalışılmış ve iki uçakta da hücum açısı sensörleri arasındaki veri uyuşmazlığının “Manevra Karakteristiği Takviye Sistemi” adı verilen kontrol sisteminin otomatik pilotu devreye sokmasının kazalara neden olduğu belirlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 11:54

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER