Kim Jong Un ortaya çıktı, silahlar patladı: Yüksek gerilim! 

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un ortadan kaybolduğu 3 haftada Kuzey Kore ile Güney Kore arasında sakinlik vardı. Kim Jong Un'un ortaya çıkmasıyla birlikte gerilim de başladı

Kim Jong Un ortaya çıktı, silahlar patladı: Yüksek gerilim! 

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, 3 hafta ortadan kaybolmuştu. Bu süre içinde Kim Jong Un'un ağır bir kalp ameliyatı geçirdiği, bitkisel hayata girdiği, son olarak da öldüğü iddia edilmişti.

Ancak aradan geçen 21 gün sonunda Kim Jong Un birden bire bir fabrika açılışında ortaya çıktı.

İşin ilginç olan tarafı ise hem 21 günlük sürede, hem de Kim Jong Un'un ortaya çıkışında Kuzey Kore'den iddialarla ilgili hiç resmi açıklama yapılmaması oldu.

Kim ortaya çıkar çıkmaz da Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki gerginlik tekrar başladı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un 3 hafta sonra uluslararası kamuoyunun karşısına çıkması sonrasında ilk gerilim yaşandı.
 
Kuzey Kore'den Güney Kore sınırına sabaha karşı ateş açıldığı, Güney Kore'den de karşılık geldiği bildirildi.

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, bu sabah sınırdaki nöbet kulübesine Kuzey Kore’den ateş açıldığı ve Seul yönetiminin iki kez ateş açarak karşılık verdiği bildirildi.

İki ülke arasında 1953 yılındaki savaştan sonra oluşturulan tampon bölgede yaşanan gerilimin kaynağı olarak  kamuoyundan bir süre uzak duran ve öldüğü iddia edilen Kim olarak gösterildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER