Koronavirüs korkusu: Yerdeki paraya bile dokunmadılar

Koronavirüs nedeniyle 3 binden fazla kurban veren Çin'de metro istasyonunda yere saçılan paralara kimse dokunmadı. O anlar bir vatandaşın kamerasına yansıdı

İlk kez Aralık ayında Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs ülke genelinde 3 binden fazla can aldı. Son zamanlarda vaka sayılarında düşüş olsa bile koronavirüs hala etkisini sürdürüyor. Ülkenin bazı bölgelerinde yavaş yavaş yaşam normale dönerken, Çin hala koronavirüsle mücadelesini sürdürüyor. Ülke bu kapsamda yurt dışına olan tüm kapılarını kapattı. 

"Almaya cesaret edemiyorum"

Ülkede hala koronavirüs korkusu sürerken Çin'in Xian kentinde bir vatandaş yerlere para saçtı. Koronavirüs korkusuyla metro istasyonuna giren vatandaşlar hiçbir şekilde paraya dokunmadı. O anları kameralar kaydeden Çinli vatandaş, "Parayı kimin attığını bilmiyorum ama onu almaya cesaret edemiyorum" ifadelerini kullandı. 

O anlar sosyal medyada hızla yayılırken, bazı kullanıcılar, "Kim virüsü almaya cesaret ediyor?", "Yaşam ve ölüm karşısında para bile işe yaramaz" şeklinde yorumlarda bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER