Koronavirüs'ün İlk Kez Ortaya Çıktığı Çin'deki O Görüntü Pes Dedirtti!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve 100'den fazla kişinin ölümüne neden olan Koronavirüsü, her geçen gün hızla yayılmaya devam ederken, sosyal medyada ortaya çıkan bir video büyük yankı uyandırdı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve 100'den fazla kişinin ölümüne neden olan Koronavirüsü, her geçen gün hızla yayılmaya devam ederken, sosyal medyada ortaya çıkan bir video büyük yankı uyandırdı.

ASANSÖR TUŞLARINA TÜKÜRÜYOR

Özellikle solunum yoluyla bulaşan ve ölümcül olan virüs için en önemli korunma yolu kişisel temizliğe dikkat etmek ve virüsü taşıyan kişiyle yakın mesafe kurmamak olsa da, Çin'in Vuhan kentinde kameralara yansıyan olay pes dedirtti. Bir asansörün kamerası tarafından kaydedilen olayda asansör tuşlarına tüküren Çinli dikkat çekti. Sosyal medyada büyük tepki çeken videoya binlerce kişi yorum yaparak olayı yapan kişinin bulunmasını istedi.

ARAŞTIRMALAR DEVAM EDİYOR

Çin'de ülkeye giriş çıkışlar yasaklanırken, diğer ülkeler de, virüsle ilgili sıkı önlemler almaya başladı. Virüsün kaynağı ve nedenleri üzerine bilim insanları araştırmalarına devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER