Koronavirüse ilişkin korkunç bulgu: 9 kişiye bu yolla bulaştı!

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından koronavirüs salgınına ilişkin yayınlanan yeni raporda Guangzhou kentinde bir restoranın klimasından koronavirüs yayıldığı ve restorana gelen bir hastanın klima yoluyla 9 kişiye virüs bulaştırdığı tespit edildi

Koronavirüse ilişkin korkunç bulgu: 9 kişiye bu yolla bulaştı!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının başladığı Çin'de Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından koronavirüs salgınına ilişkin yeni bir rapor yayımlandı.

Raporda, Guangzhou kentinde bir restoranın klimasından koronavirüs yayıldığı ve restorana gelen bir koronavirüs hastasının, klima yoluyla 9 kişiye koronavirüs bulaştırdığı tespit edildi.

Yeni bulgular yayınlandı

Dünyayı etkisi altına koronavirüs salgının başladığı Çin'de Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) ​tarafından Ocak ayında bir restoranda yapılan koronavirüs bilimsel araştırma sonrası salgınla ilgili yeni bulgular yayınlandı.

9 kişiye koronavirüs bulaştırdı

Söz konusu araştırmanın sonuçlarına göre, restoranda yemek yiyen ve virüs belirtileri göstermeyen bir koronavirüs hastasının etrafında bulunan masalarda yemek yiyen kişilere de koronavirüs bulaştırdığını belirlendi.

Rapor sonucunda koronavirüsün, restoranın kliması aracılığıyla daha hızlı yayıldığı iddia edildi. Araştırmacılar, restoranda yemek yiyen 4 kişilik ailenin bir üyesinin virüs belirtisi göstermediğini ancak iki hafta sonra, masadaki kişiler ve aileleri dahil olmak üzere 9 kişinin koronavirüse yakalandığı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER