Kral da karantinada: Suudi Arabistan kraliyeti ailesinde koronavirüs çıktı

Koronavirüs vakaları giderek artarken, Suudi Arabistan'ın kraliyet ailesinden 150 kişinin koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı

Kral da karantinada: Suudi Arabistan kraliyeti ailesinde koronavirüs çıktı

Dünyada koronavirüs salgını sürerken, Suudi Arabistan'da da kraliyet ailesinden 150 kişinin hastalığa yakalandığı belirtildi.

Kraliyet ailesinin tedavi gördüğü özel hastanelerde görev yapan doktorlar, 500 yatağı virüs bulaşma ihtimali olan aile mensupları ve yakınları için hazır tuttuğu, bu nedenle ülkede sağlık çalışanlarına kırmızı alarm verildiği ifade edildi.

Kral Faysal Uzmanlık Hastanesi’nin doktorlara gönderdiği yazıda “Ülke genelinden gelecek VIP kişiler için talimatlar hazır olacak. Kaç kişinin geleceğini bilmiyoruz ama alarm seviyesini yüksek tutuyoruz. Tüm kronik hastalar en acil şekilde taburcu edilmeli, hasta olan hastane çalışanları da başka yerlerde tedavi edilmeli” denildiği bildirildi.

Kral Salman’ın yeğeni Riyad Valisi Prens Faysal bin Bandar bin Abdülaziz’in, Covid-19 sebebiyle yoğun bakımda olduğu açıklandı. 84 yaşındaki Kral Salman’ın ise, Cidde açıklarında, Kızıldeniz’de bir adada karantina altında olduğu belirtildi.

Kral Salman’ın oğlu 34 yaşındaki Veliaht Prens Muhammed bin Salman da, birçok bakanla birlikte yine Cidde açıklarında karantina altında tutuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER