Lübnan'daki patlamada 2 Türk de yaralandı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'da meydana gelen büyük patlamada yaralananlar arasında 2 Türk vatandaşının da olduğu belirtildi

Lübnan'daki patlamada 2 Türk de yaralandı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Lübnan’daki patlamada iki vatandaşımız hafif şekilde yaralandı. Durumları iyi. Acil şifa diliyorum." ifadelerini kullandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada da "Beyrut limanında bugün meydana gelen patlamalarda çok sayıda Lübnanlı kardeşimizin hayatını kaybettiği veya yaralandığı derin üzüntüyle öğrenilmiştir" denildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise  "Beyrut’ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Lübnan halkına başsağlığı diliyoruz. Enkaz altında kalanların olduğu haber veriliyor. Umarız ölü ve yaralı sayısı artmaz. Türkiye her tür yardım için hazırdır" diye konuştu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de "Kardeş Lübnan halkının ve Beyrut’luların yanındayız. "Beyrut’ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileriz. Enkaz altında kalanların sağ salim kurtulmasını diliyoruz. Lübnan’ın kardeşi Türkiye bu zor günde kardeşlerinin yanındadır" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER