Macron yine Türkiye'yi hedef aldı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Azerbaycan ve Ermenistan'a, Dağlık Karabağ'daki çatışmalarla ilgili Ermenistan'a dayanışma mesajı verirken yine Türkiye'yi hedef aldı

Macron yine Türkiye'yi hedef aldı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, resmi ziyaret için bulunduğu Letonya'nın başkenti Riga'da Başbakan Krisjanis Karins ile ortak düzenlediği basın toplantısında Azerbaycan ve Ermenistan'a Dağlık Karabağ'daki çatışmalara şartsız son verme çağrısında bulundu.

Macron, "Azerbaycan tarafından saldırılar düzenlendiği belirlendi. Bu saldırılara son verilmesini istedim. Sınırda bir şeyler olsa da orantısız olan bu saldırıları açık şekilde kınadım. Temmuz ayından bu yana bir şeyler oluyor. Bu konuda çok dikkatliyim. Pazar günü saldırıların Azerbaycan'dan geldiği belirlendi. Her iki taraf ateşkese uymalı." ifadelerini kullandı.

Gelişmeleri yakından izlediğini aktaran Macron, bu konuda ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüşeceğini söyledi.

Macron, "Türkiye'nin siyasi açıklamarını not aldım. Bu açıklamalar düşüncesizce ve tehlikeli. Türkiye'nin son saatlerde savaş mesajları oldu ve bu Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'ı yeniden fethetmesine yönelik mesajlar. Bunu kabul etmeyiz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER