Mc Donald's'da mide bulandıran olay: Tavuk kızartmasından maske çıktı!

Türkiye'de de yüzlerce şubesi bulunan ünlü fast food zinciri Mc Donald's'da mide bulandıran bir olay yaşandı. İngiltere'de meydana gelen olayda, tavuk kızartmasının içinden maske çıktı

Mc Donald's'da mide bulandıran olay: Tavuk kızartmasından maske çıktı!

1940’lı yıllarda ABD’nin California eyaletinde kurulduktan sonra küresel bir fast food zinciri halini alan ve Türkiye’de de yüzlerce şubesi bulunan Mc Donald's İngiltere’de bir sağlık skandalıyla karşı karşıya kaldı.

İngiltere’nin Aldershot kasabasında bulunan fast food restoranına 3 çocuğuyla giden 32 yaşındaki Laura Arber, önceki gün çocuklarıyla yemek için sipariş verdi. Siparişler arasında markanın spesiyali kızarmış tavuk parçaları da bulunuyordu.

'Tavuğun rengi maviydi'

Paketlenen ürünleri alıp eve giden Arberler, akşam yemeğinde ise adeta beyninden vurulmuşa döndü. Yemek sırasında küçük kızı Maddie’nin lokmasını çiğnerken tıkandığını ve öksürdüğünü fark eden Laura Arber, “Kızımın yemek yerken zorlandığını fark ettim. Daha sonra boğulduğunu fark ettim ve hemen elimi ağzına soktum. Maddie’nin boğazında bir şey fark ettim. Elime bakınca tavuk parçasının içinde mavi renkli kullan-at maske gördüm” dedi.

Yaşananların ardından restorana giden Arber bir şok da orada yaşadı. Bir hışımla restorana giden Laura Arber’e şubenin müdürü, “Bu ürün bizim mutfağımızda pişmedi” dedi. Yerel basına konuşan Arber, “Bir özür bile dilemedi ve halen tavuk parçaları bu yaşanandan habersiz insanlara sunuluyor. Bu onların da başına gelebilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER