Mescid-i Aksa'dan alevler yükseldi, fanatik Yahudiler o anları sevinç çığlıklarıyla kutladı!

İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki cemaate saldırı düzenlendiği esnada Harem-i Şerif'teki bir ağaca sıçrayan alev, Mescid-i Aksa bahçesinde kısa süreli yangına neden oldu. Yangına müdahale edilirken fanatik Yahudilerin sevinç çığlıkları içinde kutlama yaptığı anlar ise sosyal medyada büyük tepki çekti

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'daki cemaate akşam namazından sonra bir kez daha saldırı gerçekleştirildi.

İSRAİL POLİSİ CEMAATE SALDIRDI

Saldırısı sırasında yaşananları aktaran Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs, İsrail polisinin Harem-i Şerif cemaatine saldırıya geçtiğini belirtti. Dibs, Filistinli gençler ile İsrail polisi arasında Mescid-i Aksa'nın güney batısındaki El-Meğaribe (Faslılar) Kapısı önünde tartışma ve sürtüşme yaşandığına dikkati çekerek, polisin ses bombaları ve plastik mermilerle müdahale ettiğini vurguladı.

ÇIKAN YANGINI KUTLAMA YAPARAK İZLEDİLER

İsrail polisinin saldırısı esnasında yangın çıktığını ve Harem-i Şerif'teki bir ağaca sıçradığını belirten Dibs, Mescid-i Aksa itfaiyesinin müdahalesiyle yangının söndürüldüğünü kaydetti. Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'nın Burak (Ağlama) Duvarı bölgesinde kutlamalar yaptığını ifade eden Dibs, İsrail polisinin saldırısının kısa sürdüğünü ve şu anda gergin bir bekleyişin hakim olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER