Miçotakis'ten flaş Erdoğan açıklaması

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, ülkesinde katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili açıklama yaptı

Miçotakis'ten flaş Erdoğan açıklaması

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, ülkesinde katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Çekya’nın başkenti Prag’da geçen ay düzenlenen Avrupa Siyasi Topluluğu zirvesinin ardından Erdoğan, “Bana cevap yetiştirmeye kalktı. Sadece onun birkaç kelamını dinleyerek onunla yetindim. Doğru dürüst kimse de alkışlamadı” demişti.

Miçotakis ise katıldığı programda bir soru üzerine şu ifadeleri kullandı:

“Pozisyonumuzu kararlı bir şekilde ifade ettik ve ben de bunu Prag'daki görüşmemizde Erdoğan'a bizzat söyleme şansına sahip oldum. Türkiye'nin Yunanistan'a karşı tutumunun nedeni Türkiye'deki seçimler ve ekonomi. Erdoğan Yunanistan üzerinden gündem değiştirmeye çalışıyor."

Türkiye ve Libya arasında imzalanan enerji anlaşmasına karşı olduklarını kaydeden Yunan Başbakan, anlaşmanın uluslararası alanda bir geçerliliği bulunmadığını savundu ancak kendilerinin Libya ile masaya oturmak istediklerini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER